Brīvais vilnis’ atsāk darbu ar pilnu jaudu
01.09.2015.

Latvijas zivju pārstrādes uzņēmums “Brīvais vilnis” otrdien ir atsācis darbu pilnā maiņā ar pilnu jaudu, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

“Pasūtījumi šobrīd ir veikti trīs nedēļas uz priekšu. Ja mēs piekristu atliktajam maksājumam, pēcapmaksai, uz ko mēs neesam gatavi, pasūtījumu būtu vēl vairāk. Septembra vidū būs izstāde, brauksim uz Maskavu, paskatīsimies, kā būs, ceram septembra laikā savākt vēl pasūtījumus,” sacīja Babris.

Vienlaikus viņš atzina – lai arī uzņēmumam ir pasūtījumi, situācija nozarē ir smaga, jo Krievijas tirgus aizvēršanās un rubļa vērtības krituma ir izveidojusies pārprodukcija un starp uzņēmumiem notiek cenu kari.

Vēstīts, ka “Brīvais vilnis” jūnijā uz laiku pārtrauca ražošanu, ko plānoja atsākt otrdien, pieņemot darbā visus atlaistos 450 darbiniekus, lai nokomplektētu vienu pilnu maiņu.

Babris iepriekš norādīja, ka ražošanu ir svarīgi atsākt vairāku iemeslu dēļ. “Mums ir daudz klientu, tas pats “Rimi” un daudzi citi, kas mums pasūta preci, bet mēs viņiem nevaram nokomplektēt kravas. Mums jebkurā gadījumā jāsāk ražot, lai nodrošinātu piegādes,” sacīja Babris, piebilstot, ka ražošana jāatsāk arī tāpēc, lai nodrošinātu piegādes Ķīnas tirgum, kur uzņēmums drīzumā plāno sākt eksportu.

Tāpat ziņots, ka Krievijas Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” 4. jūnijā noteica aizliegumu ievest zivis un zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas. Iemesls produkcijas ievešanas aizlieguma bija veterināro un sanitāro prasību pārkāpumi. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jūlijā paziņoja, ka Latvijas zivrūpnieki ir novērsuši “Rosseļhoznadzor” konstatētās neatbilstības, ko PVD norādīja arī Krievijai nosūtītajā atbildes ziņojumā. Krievija pagaidām nav paziņojusi par plāniem atcelt importa aizliegumu.

2014. gadā “Brīvais vilnis” strādāja ar 12,769 miljonu eiro auditēto apgrozījumu un 257 000 eiro peļņu. Uzņēmuma akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā. Kompānijas lielākie īpašnieki pastarpināti ir Latvijas uzņēmēji brāļi Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs, kuru īpašumā ir vairāk nekā 90% “Brīvā viļņa” akciju.