Brīvā viļņa vizītkarte – augstākās kvalitātes šprotes
• Ražotas Latvijā jau 19. gadsimtā!
• Šprotes – vitamīnu avots
• Veselīgs produkts

Brīvā viļņa šprotes – tikai ziemas periodā zvejotās Baltijas jūras brētliņas un reņģes
Šprotu ražošanai ir derīgas Baltijas jūras brētliņas – sardīņu sugas zivis, un reņģes – siļķu sugas zivis. Brīvā viļņa produktos tiek izmantotas tikai ziemas periodā noķertās zivis, jo tās ir treknas un tām ir tukši vēderi.

Ražošanā dominē roku darbs
Vienāda izmēra šķirotās zivis ar rokām tiek savērtas uz speciāliem iesmiem – virbām. Kad zivis ir smuki savērtas viena otrai blakus, virbas tiek saliktas rāmjos, tā veidojot vairākas rindas. Tad rāmjus ievieto lielos kuba veida konteineros.

Dabīgs kūpināšanas process baltalkšņa malkas šķeldas dūmos
Zivis tiek kūpinātas speciāli projektētās tuneļa tipa kūpināšanas krāsnīs. Tuneļa sākumā zivis tiek žāvētas, šeit tās zaudē ap 30% no svara izgarojot ūdenim. Konteineram virzoties pa tuneli tālāk, zivis tiek kūpinātas ar dabīgiem dūmiem. Dūmi tiek iegūti no baltalkšņa malkas šķeldas. Tā tiek iegūta šprotu zelta krāsa. Kūpināšanas process – sarežģītākais un atbildīgākais ražošanas etaps.

Bez konservantiem un garšas pastiprinātājiem

Pēc kūpināšanas un atdzesēšanas zivīm tiek nogrieztas galvas, tiek atšķirotas zivis, kurām kūpināšanas rezultātā ir parādījušies plīsumi vai vizuāli defekti. Tikai kvalitatīvas zivis tiek ar rokām pakotas – ieliktas konservu kārbās pēc noteiktas sistēmas, ornamenta un zīmējuma. Pēc tam konservu kārbā tiek pievienota sāls un kvalitatīva augu eļļa. Konservu kārba tiek aizvākota un termiski sterilizēta. Netiek izmantoti konservanti un garšas pastiprinātāji. 2 nedēļu laikā eļļa un sāls vienmērīgi iesūcas zivīs. Visgaršīgākie šprotu konservi ir pēc 6 mēnešiem no ražošanas brīža. Šprotu derīguma termiņš istabas temperatūrā ir 2,5 gadi.
Zivju konservu pasaulē šprotēm nav analogu. Kvalitatīvu šprotu ražošana ir ļoti sarežģīts un darbietilpīgs process, tāpēc šprotes ir delikatese, svētku cienasts, tās ir paredzētas īpašiem gadījumiem. Brīvais vilnis ar lepnumu piedāvā pasaules tirgos visaugstākās kvalitātes Latvijā ražotas šprotes.